28

lis
Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu – praktyczne porady i przydatne produkty

Nietrzymanie moczu jest dolegliwością, która dotyka co trzecią kobietę i co czwartego mężczyznę po 45 roku życia. Osoby starsze dotknięte tym problemem, często ograniczają swoją aktywność, rzadziej wychodzą z domu w obawie przed krępującą sytuacją – zupełnie niepotrzebnie. Odpowiednie produkty chłonne i kosmetyki zapewnią długotrwałą ochronę oraz zadbają o skórę, przywracając tym samym pewność siebie.

Majtki chłonne dla osób chodzących

Jeśli nietrzymanie moczu występuje u osoby chodzącej (chociażby po domu) najbardziej odpowiednim produktem będą majtki chłonne TENA Pants ProSkin – na dzień lub TENA Pants ProSkin Super Night na noc. Produkty te przeznaczone są dla osób ze średnim lub ciężkim nietrzymaniem moczu. Zapewniają uczucie czystości i suchości a dzięki systemowi Odour Neutralizer niwelują nieprzyjemny zapach. Zrobione są z oddychających materiałów przypominających tkaninę. Pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza, zapewniając zdrowie skóry i komfort. Majtki chłonne są dobrze dopasowane do ciała, wkład chłonny nie przemieszcza się, dlatego są odpowiednie dla osób aktywnych. Są bardzo łatwe w użyciu, zakłada się je jak zwykłą bieliznę i równie łatwo zdejmuje, bo mają po bokach szwy, które wystarczy rozerwać, by je ściągnąć. Do wyboru jest również bielizna chłonna zaprojekowana specjalnie dla kobiet – TENA Lady Pants w dwóch kolorach: delikatnym kremowym oraz eleganckim czarnym oraz bielizna chłonna dla mężczyzn w kolorze granatowym.

Pieluchomajtki dla osób leżących

W szczególnej sytuacji znajdują się osoby z nietrzymaniem moczu, które są leżące i niesamodzielne, wymagające nieustannej troski i opieki. Produkty dla nich przeznaczone powinny być proste w użyciu, tak aby opiekun mógł je łatwo założyć i zdjąć, również w pozycji leżącej. Dlatego tak ważne jest żeby dla osób niesamodzielnych wybierać pieluchomajtki na rzepy TENA Slip ProSkin – zapewni to większy komfort dla seniora jak i dla jego opiekuna. Pieluchomajtki TENA Slip ProSkin dzięki podwójnemu wkładowi chłonnemu zapewniają szybkie wchłanianie moczu i zamykają go z dala od powierzchni skóry. Zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić ochronę przed przeciekaniem, długotrwałą suchość i Essity Internal miękkość. System Odour Neutralizer niweluje nieprzyjemny zapach. Dzięki anatomicznemu kształtowi, tylnemu ściągaczowi taliowemu oraz elastycznym przylepcorzepom produkt dobrze przylega do ciała. Wskaźnik chłonności w postaci żółtego paska zmieniającego kolor (z żółtego na niebieski) pod wpływem moczu, informuje opiekuna kiedy należy zmienić pieluchomajtki. Materiał, z którego zostały wykonane pieluchomajtki, jest w pełni oddychający i został przebadany dermatologicznie.

3 kroki do zdrowej skóry osób z nietrzymaniem moczu

U osób starszych, dotkniętych problemem nietrzymania moczu, mogą pojawić się podrażnienia skóry. Jednak dzięki produktom chłonnym, które skutecznie absorbują mocz, a także specjalistycznym kosmetykom – skóra może pozostać zdrowa.

Krok 1:

  • Sucha skóra – zacznij od dobrania oddychających produktów chłonnych. Majtek chłonnych dla osób samodzielnych i chodzących lub pieluchomajtek dla osób leżących.

Krok 2:

  • Oczyszczanie – utrzymanie zdrowej skóry wymaga przede wszystkim higieny, dlatego bardzo ważne jest oczyszczanie okolic intymnych przy każdej zmianie produktu chłonnego. Sięgnij po produkty, które skutecznie i delikatnie oczyszczają skórę, ale nie wymagają spłukiwania np. nawilżane chusteczki oczyszczające TENA Wet Wipes, które dodatkowo zostawią na skórze specjalną warstwę pielęgnacyjną.

Krok 3:

  • Ochrona – po oczyszczeniu skóry trzeba ją zabezpieczyć przed podrażnieniami i w zależności od potrzeb – użyć odpowiedniego kremu: TENA Barier Cream – profilaktycznie, aby zabezpieczyć skórę lub TENA Zinc Cream w momencie, gdy skóra jest już podrażniona.

Podobne

Posty