Inkontynencja – nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu to problem, który zazwyczaj rozwija się dość wolno, jednak nie można go lekceważyć. Może prowadzić do problemów higienicznych i być przyczyną powstawania zakażeń. Dolegliwości z nietrzymaniem moczu, czyli inaczej inkontynencja wiąże się z dość dużym stresem oraz dyskomfortem fizycznym, jak i psychicznym zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Nietrzymanie moczu dopada około 10-25% kobiet po 30. roku życia, natomiast u mężczyzn, problem ten występuje średnio dwukrotnie rzadziej. Natomiast problem nietrzymania moczu  z wiekiem stopniowo rośnie. Około 50 roku życia, inkontynencja dotyka już co trzeciej kobiety. Tylko co druga osoba zmagająca się z nietrzymaniem moczu udaje się do lekarza w celu zdiagnozowania inkontynencji.

Nietrzymanie moczu objawy – jak je rozpoznać?

Nietrzymanie moczu i jego objawy mogą obejmować mimowolne wyciekanie moczu podczas niewielkiej aktywności fizycznej jak chodzenie, podnoszenie niewielkich ciężarów, kaszlu, kichaniu, oraz śmiechu. Kolejnym objawem nietrzymania moczu może być osłabienie mięśni miednicy, uszkodzenie nerwów lub zmiany hormonalne. Do częstych objawów zalicza się również nagłe i silne parcie na pęcherz, trudności w utrzymaniu moczu przez dłuższy czas oraz częste oddawanie moczu. Wysiłkowe nietrzymanie moczu u młodych kobiet może wystąpić po urodzeniu dziecka. W tym przypadku dolegliwości i problem znika z czasem samoistnie lub po zajęciach z fizjoterapeutą. Natomiast częściowy wzrost trudności z utrzymaniem moczu występuje u kobiet, które przeszły menopauzę.

Po wystąpieniu wyżej wymienionych objawów warto udać się do lekarza specjalisty, aby zidentyfikować przyczynę i zastosować odpowiednie leczenie. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z oferty produktów na nietrzymanie moczu dostępnych na naszej stronie Medorto, które pomogą zaradzić tym dolegliwościom w codziennym życiu.

Nietrzymanie moczu – leczenie i codzienna pielęgnacja

leczeniu nietrzymania moczu stosuje się różne metody: farmakologiczne, zabiegowe i niefarmakologiczne. Leczenie może obejmować zmiany stylu życia, diety, a także wzmocnienie mięśni dna miednicy poprzez ćwiczenie mięśni Kegla. Wszystko musi być dopasowywane indywidualnie do każdej osoby. Należy uwzględnić przy tym ogólny stan pacjenta, przyczynę, ale także stopień zaawansowania problemu oraz rokowanie choroby. W celu uzyskania, lepszych efektów, łączy się kilka metod, zmniejszając tym samym ryzyko nawrotu.

Najważniejsza jednak w tym wszystkim jest odpowiednia higiena, pielęgnacja okolic intymnych, ale także zastosowanie produktów, które  zapewniają poczucie bezpieczeństwa, komfort oraz dyskrecję na co dzień.

Nasze produkty na nietrzymanie moczu – wybór dla każdego

Istnieje wiele produktów dostępnych na rynku, które są pomocne i skuteczne w zapobieganiu przeciekom moczu.

W naszej ofercie dostępne są produkty na nietrzymanie moczu, które zostały  przeznaczone dla osób, które borykają się z problemem inkontynencji na poziomie lekkim, średnim lub ciężkim. Do takiego asortymentu należą między innymi urologiczne podpaski oraz wkładki urologiczne. Skuteczne w zapobieganiu przeciekaniom, zwłaszcza dla osób leżących, będą pieluchy dla dorosłych, majtki oraz pieluchomajtki. Ważne jest, aby znaleźć produkt, który najlepiej odpowiada potrzebom i preferencjom klienta.